ETKİNLİK BÖLGELERİ

Şehir İçi Etkinlikleri

Etkinlik programlarımızın yüzde 90 lık kısmını oluşturan şehir içi etkinlikleridir. Etkinliklerimiz Göreme milli parkı sınırlarını veya maksimum 30 kilometre mesafesindeki ilçe lokasyonlarını kapsamaktadır. Ana etkinlik konumuz Kapadokya bölgesi sınırları dışına  çıkmadan bölgenin değerlerini araştırıp kayıt altına alınması faaliyetlerinden oluşmaktadır.

Çevre İller Etkinlikleri

Kapadokya bölgesi coğrafi alan olarak Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri illerini kapsayan devasa bir alana yayılmıştır. Ancak Bu yayılmanın merkezi kabul edilen Nevşehir İli etkinlikleri farklı kategorilenmilmiştir, Yakın il etkinlikleri Nevşehiri çevreleyen üç ili içermektedir.

Uzak İller Etkinlikleri

Çok gezen mi çok yaşayan mı çok okuyan mı bilir? sorusunu çoğu defa duymusunuzdur. Bunun yanıtını zaten biliyorsunuz. Bizler doğa yürüyüşü seven küçük bir topluluk olarak, yaşadığımız kapadokya bölgesinin dışına çıkıp zaman zaman Türkiye’nin diğer illerine ait tabi güzellikleri yaşamanın keyfine varmaya çalışıyoruz. Sık olmamakla birlikte imkan buldukça şehir dışına etkinlik düzenliyoruz.